Skip to content Skip to footer
Istorinis kostiumas

Kontaktinė informacija

Kontaktai

Telefonas

Socialiniai tinklai

Susisiekite su manimi

Užpildykite šią kontaktinę formą, kuri pasieks mane ir mano tinklalapį. Pažadu atsakyti per 2 -3 darbo dienas.

Aš sutinku dėl duomenų apsaugos politikos.

Dažnai užduodami klausimai apie istorinį kostiumą

Visumoje istorinis kostiumas gali kainuoti labai brangiai. Tačiau reikia nepamiršti, jog tiesiog imti ir įsigyti pilnai sukomplektuotą kostiumą beveik neįmanoma, nes jis susideda iš daugybės elementų, kurie visi iškarto tiesiog nepasigamina. Taigi jūsų investicijos į kostiumą „plaukia“ po truputį, o ne visos iš karto. Daugiau apie kainas skaitykite puslapyje „Kostiumo siuvimo paslauga“.

Kostiumo komplektavimas yra nenutrūkstantis procesas. Net ir įsigijus visus pagrindinius elementus, vėliau suprantate, kad norite dar ko nors arba kad kažkas jau susidėvėjo ir tai reikia pakeisti nauju daiktu.

Vieno apdaro pasiuvimas gali užtrukti nuo 3 dienų iki mėnesio, atsižvelgiant į konstrukcijos sudėtingumą ir dekoro kiekį bei technikas.

Vienareikšmiškai ne. Televizija ir kinas visuomenei pateikia tokį kostiumą, kuris akimirksniu patraukia akį – su perdėtai daug blizgesio, istoriškai neteisingomis dekoro detalėmis, sintetiniais neteisingų spalvų ar raštų audiniais, o kartais net ir iš skirtingų istorinių laikotarpių paimtomis detalėmis.

Istorinį kostiumą galima vilkėti įvairiuose gyvosios istorijos renginiuose, teminiuose vakarėliuose. Taip pat galite patys susikurti sau progą jį užsivilkti, pavyzdžiui, surenkite XIX a. pikniką su draugais sode ar parke arba keliaukite į žygį kaip viduramžių piligrimai.  

Istorinis kostiumas yra atkurtas remiantis istoriniais šaltiniais, naudojant technikas ir audinius, būdingus atkuriamam laikotarpiui. Karnavalinis kostiumas siuvamas iš sintetinių medžiagų,nesilaikant autentiškos istorinio apdaro konstrukcijos. Taip siekiama padaryti kostiumą pigų ir prieinamą didesniam žmonių ratui.

Pirmiausiai palyginkite, ar jūsų analizuojamas apdaras turi panašumų su apdarais, matomais pirminiuose istorijos šaltiniuose (paveiksluose, miniatiūrose, reljefuose,skulptūrose ir t.t.). Atkreipkite dėmesį į detales. Tuomet pasidomėite, ar audinys, iš kurio pasiūtas jūsų analizuojamaskostiumas, yra būdūngas tam laikotarpiui. Atkreipkite dėmesį į spalvą, raštą bei tekstūrą. Galiausiai išanalizuokite tokias kostiumo detales, kaip galvos apdangalas, batai, bei kiti aksesuarai. Visos detalės turi būti iš to paties konkretaus istorinio laikotarpio.