Skip to content Skip to footer
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Atkuriamosios istorijos festivalis „Kaukai“

10 spalio, 2020 12:00 pm - 11 spalio, 2020 3:00 pm

Atkuriamosios istorijos festivalis "Kaukai"

Nemuno kairysis krantas Pietų Lietuvoje iki XIII a. buvo apgyvendintas vakarų baltų genties – jotvingių. Su jų palikimu susiduriame kasdien, tačiau labai maža dalis žmonių tai žino. Jotvingių pėdsakai šiandien gyvi žmonių varduose, vietovių, gyvenviečių, upių ar ežerų pavadinimuose, o jų materialinis palikimas – gausiai pabirę piliakalniai, pilkapiai ir archeologiniai radiniai.
Kaukų-Obelytės archeologinis kompleksas yra vienas iš
nedaugelio Lietuvos teritorijoje esančių objektų, tiksliai atspindinčių jotvingių istoriją, su aiškiai apibrėžta chronologija ir radinių gausa. Visuomenėje jis yra nepelnytai pamirštas.
Mes norime aktualizuoti dar mažai žinomą čia gyvenusių mūsų protėvių istorinį ir kultūrinį palikimą – laikotarpį kai jotvingiai išgyveno savo aukso amžių, kai jie vykdė puolamuosius žygius į slavų žemes, intensyviai prekiavo su kaimynais, o kartais pasiekdavo ir romėniškuosius kraštus.
Renginys skirtas istorijos mėgėjams ir entuziastams. Čia bus galima pažvelgti į jotvingių genties istoriją iš arčiau, susipažinti su to laikmečio buitimi, gyvensena, amatais, prekyba bei karyba, palyginti jotvingių bei jų kaimyninių genčių skirtumus ir panašumus. Senoviniai žaidimai, karių pasirodymai, dainos, pasakojimai apie jotvingių krašto palikimą, festivalyje kupiname archajinės nuotaikos „KAUKAI“. Kviečiame visus atvykti!
KAILS!!!
Dėmesio! Primename, kad atvykstantiems į renginį būtina išankstinė registracija. Registruotis galite el. paštu kaukairegistracija@gmail.com ,būtina pateikti: vardą, pavardę, telefono ryšio numerį, gyvenamosios vietos informaciją (gatvės pavadinimas, namo numeris, būto numeris, miestas, savivaldybė, šalis).

Informacija paimta iš renginio Facebook paskyros.

Informacija

Pradžia:
10 spalio, 2020 12:00 pm
Pabaiga:
11 spalio, 2020 3:00 pm
Renginys kategorija:
Interneto svetainė:
https://www.facebook.com/events/571115796889899/

Vieta

Kaukų- Obelytės piliakalniai
54,352133, 23,784247 Lietuva