Skip to content Skip to footer
užsisakyti individualu istorinį kostiumą

 

Jeigu norite turėti pagal jūsų išmatavimus pasiųtą vienokio ir kitokio istorinio laikotarpio kostiumo rekonstrukciją, o galbūt jų reikia jūsų įstaigai, Istorinės rekonstrukcijos studija yra kaip tik ta vieta, kur galite jį įsigyti. 

Istorinės aprangos siuvimas – gan sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas, kadangi kiekvienam asmeniui kostiumas pradedamas gaminti nuo nulio, t. y. nuo tinkamų/reikiamų šaltinių paieškos bei atrankos, kostiumo suprojektavimo. Taigi, net ne audinių paieška yra pirmasis kostiumo gamybos etapas.

Ilgą laiką, kol apranga buvo siuvama iš rankinėmis staklėmis austų audinių bei siuvama rankomis, o ne siuvimo mašinomis, kai kuriems žmonėms jų drabužiai būdavo didžiausias jų turtas. Todėl šiandien autentiškai tkuriamas istorinis kostiumas, dėl naudojamų natūralių medžiagų ir gamybos technikos yra įvertinamas daug daugiau už karnavalinį istorinį kostiumą. 

Tad jeigu vis dėlto nusprendėte, jog jums laikas įsigyti istoriniais šaltiniais paremtą viduramžių ar kurio nors kito laikmečio kostiumo rekonstrukcija, kreipkitės į mane. Kartu suprojektuosime jums tinkantį istorinį apdarą 🙂 

 

Nėra konkrečių istorinio kostiumo kainų, kadangi kostiumas susideda iš daugybės elementų – apatinių marškinių, siluetą formuojančių priedų (pvz., korsetų) pagrindinių rūbų, aksesuarų ir t.t.

Čia užsisakius kostiumą Jums bus atskirai paskaičiuota kiekvieno elemento kaina už darbą (be medžiagų; dėl medžiagų  žiūrėti kitą skiltį).

Apdaro kaina daugiausiai priklauso nuo konstrukcijos sudėtingumo (kas skirtingais istorijos laikotarpiais kito) ir naudojamų medžiagų.

Orientacinės kainos (tik už darbą):

apatiniai marškiniai  18-30 eur

pagrindinė viduramžiška moteriška suknelė (kirtlė, kota) 45-150 eur

vyriškos vėlyvųjų viduramžių kelnės 35 – 90 eur

viduramžiškas gobtuvas (hudas)  35 – 60 eur

viduramžiški viršutiniai moteriški rūbai (siurko, kotardis, burgundiška suknelė, hopelendas)  65 – 300 eur

XVI a. venecijietės suknelė  nuo 170 eur

vyriškas XVI – XVII a. žiponas  nuo 70 eur

Moteriški XVIII – XIX a. korsetai  nuo 220 eur

XIX a. pr. vyriška liemenė  30 – 60 eur 

XIX a. pr. moteriška suknelė – 70 – 140 eur

Dėmesio!!! Kainos nurodytos už pusiau mašininį, pusiau rankų darbą. Norint įsigyti pilnai rankų darbo gaminį, darbo kaina padvigubėja.

Medžiagas visuomet rekomenduoju klientams įsigyti patiems, kadangi tik jie patys geriausiai žino, ko nori. Mano pareiga yra pakonsultuoti, kad būtų įsigijamos istoriniam kostiumui tinkamos medžiagos. 

Tinkamos medžiagos yra tokios:

100% linas, medvilnė, šilkas, šilko aksomas, vilna bei šių medžiagų mišiniai. 

Netinkamos medžiagos yra šios:

sintetiniai audiniai (poliesteris, akrilas, viskozė ir t.t.), trikotažas.

Renkantis audinio spalvą ir raštą taip pat nereikėtų daryti skubotų sprendimų – skirtingiems laikmečiams būdingi skirtingi raštai ir spalvų tonai.

Jeigu vis dėlto norėtumėte, kad medžiagos jau būtų įtrauktos į kostiumo pasiuvimo paslaugą, tuomet atitinkamai didėtų paslaugos kaina (prisidėtų medžiagos kaštai bei išlaidos susijusios su medžiagos parsigabenimu).

Apytikslės medžiagų kainos Lietuvoje:

linas  7 – 15 eur/m

medvilnė  3 – 12 eur/m

šilkas  18 – 65 eur/m

vilna  8 – 65 eur/m

Lietuvos parduotuvės ne visada gali pasiūlyti tinkamų audinių istoriniam kostiumui, todėl yra galimybė siųstis audinius iš užsienio.

Istorinio kostiumo pasiuvimas, ypač pilnos komplektacijos, užtrunka kur kas ilgiau nei įprasto šiuolaikinio rūbo pasiuvimas. To priežastis – sudėtingesnės gaminio konstrukcijos bei dalinis arba pilnas rankų darbas.

Trumpiausia pagaminimo trukmė – 3-4 dienos (atskiras drabužis be dekoro, pvz., apatiniai marškiniai, kota, kirtlė, nesudėtingas korsetas ir pan.). Į šį laiką neįskaičiuotas žmogaus kūnomatmenų nuėmimas ir esminis pirmasis primatavimas.

Ilgiausia vieno pilno kostiumo pagaminimo trukmė – 1,5 mėn.

Pasiuvimo trukmė dar gali priklausyti nuo sezono ir užsakymų kiekio