Skip to content Skip to footer
1890 istorinis kostiumas

Paskutiniajame XIXa. dešimtmetyje nunyksta įvairūs karkasai po sijonu. Lieka tik nedidelė pagalvėlė užpakalyje ir vienas ar du pasijoniai. Sijonas – vėduoklės formos, būdingas…

XIV a. antroje pusėje Vakarų Europoje buvo populiaru siūti dviejų kontrastingų spalvų drabužius. Kartais tos spalvos atspindėdavo giminės herbo spalvas. Toks dvispalvis vadinamas…

Platus, neįliemenuotas drabužis su ilgais skvernais vietoje rankovių, dekoruotais baltos vilnos lapeliais. Gali būti nešiojas tiek su diržu, tiek be jo. Nugaroje turi…

eglės 1896 istorinis kostiumas

Paskutiniam XIX a. dešimtmečiui būdingas bruožas – po 60 metų pertraukos vėl į madą grįžusios perdėtai pūstos rankovės. Sijonas – smarkiai žemyn platėjantis,…

eglės viduramžiška šilkinė kirtlė

Kirtlė – prigludusi moteriška suknelė, būdinga XIV a. pab – XVI a. Valstietiška kirtlė savo konstrukcija galėjo nesiskirti nuo kilmingos damos kirtlės. Atskirtį…

Gamura – tai vienas iš pavadinimų, kuris viduramžiais vartotas apibūdinant moters pagrindinę kasdienę suknelę. Gamura – Italijoje vartotas terminas. Savo konstrukcija gamura ne…

Romantiškajai erai būdingas siluetas – perdėtai pūstos rankovės ir sijonas. Dėl pastarųjų akcentų liemuo atrodo ypač lieknas. Būtent šiuo laikotarpiu atsiranda pirmieji korsetai.…